Tablica suchościeralna to bardzo uniwersalny sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany w szkole, w biurze lub w domu. O tym jak długo będziemy mogli z niej korzystać, w dużej mierze zadecyduje to, jak będziemy ją pielęgnowali. Tablice suchościeralne należy czyścić w specjalny sposób, aby nie uszkodzić ich struktur oraz sprawić, że będą mogły być wykorzystywane jeszcze bardziej efektywnie. W tym miejscu warto pokazać kilka sprawdzonych metod, które pozwolą nam prawidłowo zadbać o ten sprzęt.

Zanim zaczniemy czyścić tablicę, zadbajmy o to, by była prawidłowo eksploatowana. Do pisania po tablicy musimy używać specjalnych markerów, których tusz dopasowany jest do takich powłok. Z jednej strony w markerach takich tusz jest dozowany powoli, a z drugiej strony jest również łatwościeralny. Pamiętajmy o tym, by w tablicach suchościeralnych nigdy nie korzystać z klasycznych markerów, które mogą pozostawić trwałe ślady i zniszczyć całą tablicę. To coś, czego bardzo nie chcemy.

Czym czyścić tablicę suchościeralną?

Tablice suchościeralne cechują się tym, że z powodzeniem możemy czyścić je bez płynnych substancji, w tym wody lub dedykowanych płynów. Wystarczy dopasowana do tablicy gąbka i regularne czyszczenie tablicy od razu po jej użytkowaniu. Im dłużej tusz zostanie na jej powłoce, tym trudniej będzie nam go usunąć. Mimo, że płyny do czyszczenia tablic suchościeralnych nie są niezbędne, to naszym zdaniem warto się w je wyposażyć. Takie płyny wpłyną korzystnie na łatwość czyszczenia tablicy oraz zwiększą jej żywotność. Użycie płynu sprawi, że sama tablica również zostanie bardziej dokładnie wyczyszczona.

Jeżeli wybierzemy płyn dopasowany do tablic suchościeralnych, specjalne gąbki oraz markery, to będziemy mieli już cały niezbędny asortyment do sprzątania tablicy. Niezależnie od tego, czy sprzęt wykorzystywany będzie w domowym zaciszu, w biurze, czy w szkole, warto wcześniej dokupić niezbędne dodatki, które usprawnią nasze korzystanie z tablicy oraz sprawią, że będzie ono jeszcze bardziej efektywne. Staranne dbanie o taki sprzęt sprawia, że ograniczymy wydatki związane z jego wymianą, co korzystnie wpłynie na zasobność naszego portfela.