Zastanawialiście się kiedyś nad faktem-ile razy zdarzyło Wam się usłyszeć w radiu jakiś utwór i mieć odczucie: „ja to znam! Znam to, ale nie wiem skąd!”. A może nawet jesteście w stanie wskazać oryginalnego wykonawcę danego utworu muzycznego? Może nawet znacie tekst na pamięć? Ale nagle okazuje się, że słyszycie jego piosenkę w innym wykonaniu.

 

Ktoś wykonuje dokładnie tę samą, znaną piosenkę, ale w zupełnie odmiennej wersji. O dziwo właśnie ta wersja tak bardzo nas zachwyca, że dopiero wtedy zwracamy uwagę na piosenkę, którą przecież tak dobrze znamy. To właśnie magia własnej interpretacji i aranżacji utworu muzycznego. Możemy usłyszeć cover danej piosenki, w wersji akustycznej, balladowej bądź może nawet i rockowej, ten sam tekst, ale w innym wykonaniu i dopiero wtedy doceniamy jak świetny jest dany utwór. Zapewne zdajemy sobie sprawę, że oryginału nie da się podrobić, ale tak się składa, że w nasze gusta wpasował się akurat ten oto cover. Takich przypadków jest mnóstwo i nie ma się co dziwić.

 

Każdy muzyk wykonując dany utwór odczuwa inne emocje, stara się pokazać je na swój własny sposób i w wybraną piosenkę wpasowuje swoją indywidualną inwencję twórczą. To z pewnością dodaje mu oryginalności jako artyście i pozwala pokazać jego własny styl. Takie sytuacje w fantastyczny sposób pokazują jakimi szczęściarzami jesteśmy, że otacza nas muzyka i jak cennym skarbem jest ona w naszym życiu. Powrót do konkretnych hitów muzycznych pozwala nam na powrót do wielu wspomnień i etapów naszego życia dzięki czemu mamy własne skojarzenia z tym właśnie utworem i wpływa on na naszą wyobraźnię. Tak zapewne mają również Ci, którzy tworzą covery swoich ukochanych piosenek we własnych aranżacjach. Pokazują dzięki temu część siebie przez ważne dla siebie piosenki. Nie da się określić tego niczym innym jak czystą magią wspaniałego muzycznego świata.