Wybierając się do kina bądź planując organizację seansu filmowego w domu często mamy dylemat jaki film wybrać. Wbrew pozorom nie jest to nieuzasadniony dylemat, gdyż potrafi on również być problematyczny-zajmować dużą ilość czasu nawet w czasie przygotować. Przeszukujemy przeróżne pozycje filmowe i oferty portali filmowych w celu znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie.

 

Wachlarz filmowy jest zazwyczaj bardzo bogaty i jedyna kwestia jaka pozostaje znakiem zapytania to na jaki film zdecydujemy się my sami. Pomocne przy dokonaniu wyboru mogą być na przykład czynniki takie jak: nasz obecny nastrój, nasz gust, nasze upodobania filmowe, nasze ulubione gatunki i inne temu podobne kategorie. Czasem warto otworzyć się na coś nowego i być może film z gatunku, który kompletnie nas do tej pory nie interesował może okazać się całkiem ciekawy i przekonać nas również do innych filmów z tego oto gatunku. Wśród gatunków mamy bardzo wiele ofert: filmy komediowe, dramaty, filmy obyczajowe, filmy fantasy, filmy science-fiction, filmy biograficzne, filmy oparte na faktach, filmy familijne, musicale i wiele wiele innych gatunków i podgatunków.

 

Czasem warto jest pójść na kompromis i jeśli oglądamy film w szerszym gronie zapytać o opinię resztę oglądających. Wśród tak wielu gatunków każdy zapewne znajdzie coś dla siebie bądź znajdzie coś, co będzie tak zwanym mixem odpowiadającym każdej ze stron. Wybór filmów czasem zależny jest również od jego powiązań z innym filmem, który już udało nam się kiedyś obejrzeć i nam się podobał. Przykładem są czynniki tj. obecność tych samych aktorów, podobna ścieżka dźwiękowa, podobny styl montażu albo chociażby ten sam reżyser, który już kiedyś pozytywnie zaskoczył nas jakimś swoim filmem.