Przychodzi weekend. Czas odpoczynku, złożenia myśli, ale jak i również, okazja na spotkanie się ze znajomymi. Jak wiadomo, każde towarzystwo jest inne a co za tym idzie, rozrywki też bywają zróżnicowane. Tekst ten przedstawia dwie gry, które mogą urozmaicić takie spotkanie w gronie znajomych.

Trzeba zaznaczyć, iż obie gry, to gry karciane.

Zacznijmy od jednej z bardziej znanej gry karcianej, dostarczającej masę zabawy i śmiechu.
“Karty dżentelmenów” to karcianka, wzorowana na angielskim “Card against humanity”. Sam zestaw zawiera dwa rodzaje kart. Czarne zawierają zdanie, do którego dopasowujemy kartę białą, na której znajduje się swego rodzaju odpowiedź. Żeby wygrać rundę, osoba czytająca zestawienie kart białych z czarną, wybiera najśmieszniejszą według niego odpowiedź.
Jeśli gra rozgrywa się w większym gronie, tym narasta więcej śmiesznych kombinacji. Owa karcianka, jest czymś prostym w swojej budowie, dzięki czemu, wprowadzając nową osobę
do gry, można jej w bardzo szybki i prosty sposób wyjaśnić zasady.

Nie jest to gra dla osób młodszych, ponieważ owe białe karty nie mają cenzuralnych zwrotów.
Tak zwanych edycji kart jest na tę chwilę jest sześć. Mimio, iż jest to nazywane edycją kart, można bez problemu mieszać ze sobą.
Drugą imprezową grą są “Memy”. Można powiedzieć, że jest to również karcianka, która w swojej mechanice jest podobna do wyżej wymienionej. Dostajemy zestaw memów i zestaw haseł, które są zrobione na wzór tych, znajdujących się na internetowych odpowiednikach. I analogicznie mamy osobę, która wybiera z pośród, podanych przez graczy haseł, takie, które według niego pasuje do zdjęcia.
Tutaj też mamy prostą mechanikę, która jest przystępna dla nowego gracza.
Przedstawione powyżej gry, naprawdę sprawdzają się na imprezach bądź spotkaniach ze znajomymi. Dostarczają one zabawę oraz dużą dawkę śmiechu.