Poszukiwania pracy nie muszą oznaczać wyłącznie przeglądania ofert umieszczonych przez firmy. Coraz więcej osób decyduje się także na umieszczenie własnego ogłoszenia. Czy takie działania mają sens i kiedy warto się na nie zdecydować?
W serwisach ogłoszeniowych możliwe jest umieszczenie oferty, która często zaczyna się na przykład “Szukam pracy Katowice“. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu oferta nie sprawdzi się w przypadku wszystkich zawodów. Choć zdarza się, że osoby rekrutujące pracowników do danej firmy szukają pracowników w ten sposób, to jednak częściej mile widziane jest samodzielne zgłaszanie się.

 

Kiedy warto umieścić własną ofertę?
Wiele osób pracuje w tak zwanych wolnych zawodach. To pozwala na pracę w dowolnych godzinach. Ma jednak wady w postaci poszukiwania stałych klientów. Takie osoby często poszukują nowych klientów za pomocą ogłoszeń tego typu. Ma to dużo sensu, ponieważ nie zawsze jest to możliwe w inny sposób, zwłaszcza mając określony cennik za wykonanie usługi.
Umieszczenie własnej oferty ma więc sens tylko jako wspomaganie działania w postaci starania się o pracę w firmach, które rzeczywiście poszukują pracowników.