Oglądasz film, wciąga, bajka dla dzieci. Zastanawiasz się jaki tytuł, sprawdzasz, tak już wiesz? Gdzie jest Nemo? Urokliwa, mała rybka zmienia Twoje wyobrażenie. Chcesz ją mieć dla siebie, prawie zapominasz, że nigdy w Twoim domu, nikt nie hodował ryb.

Ale skąd ją wziąć, rybka Nemo jaki to gatunek? Znawcą nie jesteś, może karaś, okoń, wymyślać można wiele. Wpisz w wyszukiwarkę, rybka Nemo gatunek, a na pewno się dowiesz. Znalazłeś? Tak to błazenek, doskonale. Co z tego, że wiesz, chcesz mieć ją w domu.
Pomyśl racjonalnie, czy jesteś pewien, że chcesz hodować rybki. Potrzebujesz, co najważniejsze, akwarium, nie musi być duże. Błazenki nie potrzebują wiele miejsca, uwielbiają żyć w parach, dobrym wyborem będzie zakup dwóch rybek. Pamiętać jeszcze trzeba o pokarmie, małe zwierzątka same sobie go nie wytworzą. Zjadają karmę mrożoną, ale także i suchą. Nie są zbyt wymagające. Wiesz gdzie występują w warunkach naturalnych? Zamieszkują rafy koralowe, Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. Nie tylko Ty będziesz zadowolony z wyboru, Twoje dzieci na pewno też się ucieszą, kolorowa rybka, jak z bajki zagości u Ciebie w domu.