W obecnych czasach istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na zatrudnienie pracowników posiadających określone umiejętności w przedsiębiorstwach. Informatyka jest to dziedzina która zmienia się bardzo szybkim tempie tak, że osoby wykształcone a także tak kształcący się często nie nadążają za ewolucję rynku. Nie jadę bardzo pożądane umiejętności IT.

Obecnie, większość osób żyjących w naszym kraju posiada smartfony. Dlatego też istnieje bardzo duży popyt na tworzenie aplikacji, stąd też poszukiwane osoby posiadające umiejętności tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych.

W obecnych czasach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ataku ze strony hakerów, dlatego też bardzo pożądaną umiejętnością jest umiejętność oceny ryzyka oraz zabezpieczenie sieci bezprzewodowej tak, aby były one jak najbardziej bezpieczne.. Osoba taka może także zajmować się oceną ryzyka wynikającą z tworzenia nowych sieci.

Kolejna umiejętność która łączy się z poprzednią to znajomość zabezpieczeń i. Analitycy twierdzą że ci Napisz Napiszę to się nastąpił wzrost wymagań które dotyczyć będą ogólnej wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informatycznych.