Każdy uczy się w swoim tempie. Każdy ma też indywidualne predyspozycje, dzięki którym część materiału szkolnego jest przyswajana bez problemu, natomiast inna z trudem wchodzi do głowy. W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być korepetycje, czyli dodatkowe lekcje, najczęściej poza szkołą.

Czemu służą korepetycje

Dodatkowe lekcje mają na celu powtórzenie materiału, który sprawia uczniowi problemy lub rozwinięcie tematów, które nie zostały wystarczająco szczegółowo przedstawione, na przykład z powodu braku czasu. Niektórzy z usług korepetytorów korzystają systematycznie, inni doraźnie – przed zbliżającą się klasówką albo w ramach przygotowania do matury. Można słyszeć głosy sugerujące, że ilość osób korzystających z tej formy nauki świadczy o porażce systemu oświatowego. Czy jest tak w rzeczywistości trudno ocenić, bez wątpienia jednak są to usługi niezbędne, przynoszące wiele dobrego – o ile dobierzemy za nauczyciela osobę o odpowiedniej wiedzy i umiejętności klarownego jej przekazania.

Cena lekcji pozaszkolnych

Ceny na godzinę korepetycji uzależnione są przedmiotu, poziomu wykształcenia korepetytora, jego popularności, a także miejsca zamieszkania – im większa konkurencja, tym łatwiej natrafić na cenę, która nam odpowiada.